wtorek, 29 stycznia 2013

Wizaż – najczęstsze błędy

Do najczęstszych błędów, które popełniamy w codziennym makijażu należy przede wszystkim za duża ilość podkładu, którą nakładamy. Niestety dotyczy to przede wszystkim osób, które mają problemy z niedoskonałościami – bardzo często, chcąc je zakryć, nieświadomie uwypuklają wypryski, nakładając na nie zbyt dużą ilość fluidu.

Kolejny błąd to pozostawianie twarzy „płaskiej” - jeśli już użyjemy podkładu lub fluidu, powinniśmy pamiętać o tym, aby nie zostawić cery w jednym odcieniu, bo będzie wydawała się optycznie „płaska”. Aby uzyskać pożądaną trójwymiarowość, należy zaznaczyć kości policzkowe różem lub bronzerem (oczywiście nie za dużo, by nie stworzyć kolorowej „plamy” na twarzy!).

Do równie często popełnianych błędów w wizażu należy tzw. kakofonia barw (łączenie jednocześnie nadmiernej ilości barw, np. niebieski, zielony, różowy, itp.,), która sprawia wrażenie braku spójności w makijażu. Należy również uważać na rozprowadzanie podkładu na szyi, która ma inny kolor niż twarz. Najlepiej robić to w świetle dziennym, by uzyskać jak najlepszy, spójny, odcień makijażu na twarzy, szyi i dekolcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz